Elektrik Proje Tasarımı

Tesislerinizin ihtiyacına uygun tüm proje ve etüt çalışmaları uygulamaya yönelik teknik değerlerine uygun olarak titizlikle hazırlanır, bilindiği gibi ülkemizde projesiz yapıların uygulamaya geçişte yaşadığı sıkıntılara mahal vermemek için istek ve ihtiyaçlarınıza uygun projeler üretiyoruz. Tüm projelerimizin kontrollük hizmetini verebilecek teknik yapıya ve tecrübeye sahip ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Proje Aşamalarımız

Raporlama: Tesisin işletme fonksiyonlarını sağlayacak sistemler seçilir, ayrıntılı bir şekilde anlatılır, bunlara ilişkin alternatif çözümler sunulur, yapılabilirlik ve ekonomiklik açısından etüt edilir.

Avan proje: İşletme fonksiyonlarına uygun olan gerilim dağıtım sistemi proje üzerinde gösterilir, panoların yerleşimi, tahmini güç ve aydınlatma hesapları yapılır ve örnek tek hat şemaları hazırlanır.

Uygulama projesi: Elektrik tesislerinin Avan projesinde belirlenen sistemlere uygun ve detaylı olarak tarif eden açıklamalar, çizimler, teknik özellikler, hesaplar ve şartnameler ile tamamlayıcı dokümanlardan oluşturulur.

Kesin projesi: İmalat ve montajı tamamlanarak işletmeye alınma aşamasına gelmiş olan ve elektrik tesislerinin tamamlanmış durumunu gösteren projedir. Bu proje uygulama projesi esas alınarak hazırlanır.